56. rocznica śmierci Generała Andersa oraz 82. rocznica zdobycia Monte Cassino

Bractwo Kurkowe Rzeczypospolitej uczciło pod patronatem i z udziałem JE Ambasador Anny Marii Anders 56. rocznicę śmierci Generała Andersa oraz 82. rocznicę zdobycia Monte Cassino.

Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Polskim u stóp Klasztoru Benedyktynów. Mszy świętej przewodniczył ks. kanonik Tomasz Jarosz Administrator Polskiego Kościoła w Rzymie.

Zjednoczenie odznaczyło Księdza Kanonika, a także Burmistrza Miasto Cassino okolicznościowymi medalami Jubileuszy 280lecia urodzin Tadeusza Kościuszki 250lecia Konstytucji USA. Dekoracji medalami dokonała Ambasador Anna Maria Anders.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele Władz Krajowych Zjednoczenia: gen. BKR Adam Marian Gołembowski – Prezes – Hetman Wielki Bractwo Kurkowe Rzeczypospolitej – Zjednoczenie Organizacji Historycznych i Strzeleckich, gen. BKR Gniewomir Rokosz-Kuczyński Wielki Kanclerz, członek Zarządu Zjednoczenia gen. BKR Tomasz Breńko – Hetman Sokólskiego Bractwa Kurkowego, gen. BKR Marian Turowski – Wielki Nawikulariusz, gen. BKR Robert Stanisławski Oficjał Generalny, gen. BKR Andrzej Borowski Wielkopolski Wojewoda Braci Kurkowych, gen. BKR Zdzisław Osiński, przeszły Król Kurkowy i Kasztelan Żorski, Wielka Kronikarka Zjednoczenia Joanna Bogusz – primiceria Wspólnoty Św. Floriana, płk BKR Bogusława Szczerbińska Wielka Ochmistrzyni Centurii Sarmackiej, płk BKR Jolanta Nierodzik – dyrektor Oddziału Dam Kurkowych św. Rity, płk BKR Stanisław Stańczuk Kasztelan Wysokomazowiecki – dyrektor Oddziału ZOHiS Podlaska Brać Szlachecka oraz ppłk BKR Wioletta Gryguć- Fronczyk – zca dyrektor Oddziału Dam Kurkowych św. Rity oraz Bracia i Siostry Kurkowe z Okręgów Mazowieckiego, Małopolskiego, Śląskiego i Podlaskiego.

Obecni byli także przedstawiciele Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej i Policji, a także Szkoła Mundurowa z Ciechanowa.

Więcej tutaj.

Może Ci się również spodoba